MENIU
Apie šiltinimo medžiagas
A++ namai
A++ namų reikšmė

Pastatų apibrėžimai:

  • A++ reikšmėsDirektyva 2010/31/EU: beveik nulinės energijos pastatas – pastatas, kurio energinis naudingumas labai aukštas. Reikalingos energijos, kuri beveik lygi nuliui arba kurios suvartojama labai mažai, didžiąją dalį turėtų sudaryti atsinaujinančių išteklių energija, įskaitant vietoje ar netoliese pagamintą atsinaujinančių išteklių energiją.
  • STR 2.01.09:2012: mažai energijos naudojantys pastatai (jų dalys) – pastatai (jų dalys), atitinkantys šio Reglamento reikalavimus B, A, A+ klasės pastatams;
  •  STR 2.01.09:2012: energijos beveik nevartojantys pastatai – pastatai, atitinkantys šio Reglamento reikalavimus A++ energinio naudingumo klasės pastatams, t.y. labai aukšto energinio naudingumo pastatai, kuriuose energijos sunaudojimas beveik lygus nuliui arba energijos sunaudojimas labai mažas; didžiąją sunaudojamos energijos dalį sudaro atsinaujinančių išteklių energija, įskaitant vietoje ar netoliese pagamintą atsinaujinančių išteklių energiją.

Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvos Dėl Pastatų Energinio Naudingumo (Directive 2010/31/EU) nuostatos:

  •  iki 2020 m. 20% sumažinti energijos sunaudojimą;
  •  iki 2020 m. 20% energijos gamybos turi sudaryti atsinaujinantys energijos šaltiniai;
  •  iki 2020 m. 20% sumažinti bendrą šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją (palyginus su 1990 m. lygiu) ir 30%, jei būtų sudarytas tarptautinis susitarimas;
  • kiekvienoje šalyje atsižvelgiant į vietos klimato sąlygas turi būti nustatyti ekonomiškai pagrįsti reikalavimai energijos taupymui;
  •  nuo 2018 m. visuomeniniai pastatai, o nuo 2020 m. visi nauji pastatai turi būti beveik nulinės energijos pastatai.

Reikalavimai A++ klasės pastatų atitvaroms

Įvairios paskirties pastatų atitvarų šilumos perdavimo koeficiento U(A++) (W/(m2⋅K)) vertės A++ energinio naudingumo klasės pastatų atitvarų savitųjų šilumos nuostolių skaičiavimams

A++ atitvaru normines silumos perdavimo koeficientai

Reikalavimai gyvenamųjų pastatų atitvarų šilumos perdavimo koeficientams – U, W/(m2∙∙K) (varžoms – R, m2∙∙K/W)

Normines_silumines_varzos_reiksmes

Reikalavimai_pastatu_atitvaroms_kitimas

 

Direktyvos įgyvendinimo dėl beveik nulinių pastatų planas

Lietuvoje yra nustatyti pereinami reikalavimai naujai statomiems
pastatams 2014, 2016, 2018, 2021 metais pagal pastatų energinio
naudingumo klases (STR 2.01.09:2012).

Nauji pastatai ar jų dalys turi atitikti reikalavimus:

•iki 2014 m. sausio 1 d.C klasės pastatams;

•nuo 2014 m. sausio 1 d.B klasės pastatams;

•nuo 2016 m. sausio 1 d.A klasės pastatams;

•nuo 2018 m. sausio 1 d.A+ klasės pastatams;

•nuo 2021 m. sausio 1 d.A++ klasės pastatams.

____________________________________________________________________________________________________

Reikalavimai A++ klasės pastatams

Pagal nustatomus rodiklius, A++ klasės pastatas turi tenkinti atitinkamus parametrus:

1. Pastato energijos vartojimo efektyvumo rodiklių C1 ir C2 vertės turi tenkinti Reglamento nustatytus reikalavimus t. y. C1 < 0,25 ir C2 ≤ 0,70;

2. Pastato atitvarų skaičiuojamieji savitieji šilumos nuostoliai, turi būti ne didesni už norminius savituosius šilumos nuostolius.

3. Pastato sandarumas turi atitikti Reglamento reikalavimus, t. y., esant 50 Pa slėgių skirtumui tarp pastato vidaus ir išorės, oro apykaita turi neviršyti 0,6 karto per valandą.

4. Jei pastate įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema, rekuperatoriaus naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis už 0,90, o rekuperatoriaus ventiliatoriaus naudojamas elektros energijos kiekis turi būti ne didesnis už 0,45 Wh/m³

5. Pastate sunaudota energijos dalis iš atsinaujinančių išteklių turi tenkinti Reglamento reikalavimus, t. y., A++ klasės pastatuose didžiąją sunaudojamos energijos dalį turi sudaryti energija iš atsinaujinančių išteklių.

Angokraščių šiltinimas
Angokraščių šiltinimas ir sandarinimas

Angokrasciu_siltinimo_medziagos_PIR

Angokraščiai turi ypatingą vaidmenį namo sandarumui. Nes dažniausiai nauji langai yra tikrai sandarūs, o šiluma išeina pro mažą plyšelį tarp lango rėmo ir sienos. Būtent šiai kritinei vietai – angokraščiams, PIR plokščių gamintojai Recticel turi sprendimą, kuris padėtų susidoroti su šia problema.

Išorinių angokraščių aptaisymas tinkuojamiems fasadams

Speciali PIR plokštė tinkuojamiems angokraščiams – Recticel Exterior PIR (poliizocianurato) plokštė.  Ši plokštė specialiai sukurta tinkuojamiems lauko fasadams.

Exterior_plokste_PIR_tinkuojamiems_fasadamsPrivalumai:

  • Mažas šilumos laidumo koeficientas – λd = 0.026 W/mK. Tai lemia geresnę šiluminę varžą dedant mažesnio storio plokštes. Pvz. trūkstant vietos ar norint turėti gerą varžą neuždengiant lango rėmo.
  • Mažas vandens įgeriamumas – tai padės plokštei išlaikyti savo šilumines savybes bei išmatavimus, nesusitrauks, neatsiras plyšių ar neišsitampys sudrėkus.
  • Plokštė kieta – suspaudimo jėga –  150 kPa (1,5 kg/cm2 ).  Tai yra 1,5-2 kartus daugiau nei įprasto tinkuojamo  polistirolio (EPS).
  • Priešgaisrinės savybės gerokai lenkia EPS plokščių savybes. Palei langus ugnies atveju tektų didžiausia ugnies grėsmė. PIR plokštės neskleidžia ugnies, o anglėja, tad ugnis per šią medžiagą neplinta. Tai – papildoma apsauga angokraščiams.

Vidinių angokraščių sandarinimas ir apdaila

Specialiai tam pritaikytas produktas – Recticel Eurothane G.

recticel-eurothane-g skrajutemsPrivalumai:

  • Trys viename. Su šia plokšte angokraščius pilnai užsandarinsite su tvirta šiltinimo medžiaga, garo izoliacijos sluoksniu ir gipso kartono apdaila.
  • Minimalus šilumos laidumo koeficientas – λd = 0.022 W/mK. Tai lemia geresnę šiluminę varžą dedant mažesnio storio plokštes. Pvz. turint 4 cm iki atsidarančio lango, galima uždėti 3 cm Eurothane G ir tilpsite su šiltinimo sluoksniu, garo izoliacija ir dar paviršiumi apdailai.
  • Kokybiška garo izoliacija. Tarp gipso kartono ir PIR šiltinimo sluoksnio yra įrengta garo izoliacija, kuri jums padės turėti vientisą garo izoliaciją ir apsaugos sienas nuo drėgmės įgėrimo.
  • Patogus pritvirtinimas. Plokštės klijuojamos ar mechaniškai tvirtinamos, iš karto pritvirtinate visus tris komponentus – tad tai atlikti kokybiškai itin lengva.

Daugiau informacijos:

Tel. +370 652 83904
El. paštas: rolandas@epdm.lt

Kas šiltinimo sluoksniui svarbiausia?
Kas šiltinimo sluoksniui svarbiausia?

Rectitape_klijavimasSandarumas – neturėtų būti tarpų tarp šiltinimo sluoksnių, taip pat plyšių ar neužbaigtų vietų – visa tai sukels viso šiltinimo sluoksnio efektyvumo nuostolius. Sienų šiltinimas turi susijungti su stogo, grindų šiltinimu. Taip visa konstrukcija būdama vientisa (sandariai įrengta), sulaiko šilumą viduje ir jai nėra kelio išeiti.

Powerroof_mazgas_3D_6

 

 

Tinkamas apšiltinimas kritinėse vietose – šiluma per visus plyšius keliauja į išorę. Taip netinkamas šilumos izoliacijos įrengimas kritinėse vietose, t.y. ties angokraščiais, kampais, perdangų susijungimais gali lemti šalčio tiltelius ir didelius šilumos nuostolius, nors visas šiltinimo sluoksnis būtų įrengtas ir tinkamai. Tad vietose aplink langus, duris, sujungimuose ir susidūrimuose sienos su stogu – visi mazgai turi būti išbaigti ir kokybiškai įrengti.

Plyšių užsandarinimas – oro tarpai tarp šiltinimo medžiagų turi būti panaikinami arba izoliuojami, kad oras neturėtų nė menkiausio vaikščiojimo. Tuomet net ir likę oro tarpai taps izoliacijos dalimi.

 

 

Powerwall_ploksteIlgaamžiškumas – šiltinimo sluoksniui susitraukus, sukritus, sudrėkus ar kitaip pakitus galimi dideli šilumos nuostoliai arba finansiniai nuostoliai remontuojantis – todėl reiktų atsižvelgti į eksploatacijos pobūdį ir pasirinkti kuo ilgiau savybes išlaikančias medžiagas. Todėl ir siūlome rinktis naujausios technologijos PIR plokštes iš gamintojų, kurie yra laiko patikrinti, pateikia tikras deklaracijas ir nedings po poros metų, išsipardavę visus pigius produktus.

recticel-eurofloor-grindu-apsiltinimo-ploksteKokybiškas įrengimas – meistrai gali net geriausią šiltinimo medžiagą įrengti su tarpais, nekokybiškai pritvirtinti –kas visiškai sumažintų medžiagos efektyvumą. Tad rinkitės patikimus meistrus arba tiesiog liepkite jiems parodyti ir paaiškinti atliktą darbą – kad atitiktų prieš tai išvardintus esminius reikalavimus.

Pamatų šiltinimas ir hidroizoliavimas
Pamatų šiltinimas ir hidroizoliavimas: Recticel PIR + Icopal Fundament

Icopal_Recticel_titulinis

PIR šiltinimo plokščių gamintojai Recticel, kartu su prilydomų dangų gamintojais Icopal, sukūrė pamatų šiltinimo ir hidroizoliavimo mazgą, kuris padės jums ne tik turėti ypatingai atsparų ir ploną pamatų šiltinimo sluoksnį, bet ir ilgaamžę hidroizoliaciją.

Specialiai tam skirti du produktai, iš kitų sistemų išsiskiriantys patikimumu, ilgaamžiškumu ir įrengimo paprastumu: Recticel Eurothane Bi-4 PIR plokštės + Icopal Fundament  bituminė hidroizoliacija, skirta būtent pamatams hidroizoliuoti.

Įrengimas (norėdami išdidinti mazgą, spauskite ant paveikslėlių):

1. Juostinių pamatų hidroizoliavimas. Tam specialiai skirti Icopal produktai – Siplast Primer Speed Primer SBS gruntas ir FUNDAMENT 4,0 Greitasis Profilis® SBS bituminė danga, kurios užtenka vieno sluoksnio pamatų izoliavimui. Šios dangos savybes rasite paspaudę ant pavadinimo.

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas1_lt  Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas2_lt

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas3_lt

 

2. Pamatinės sienos apšiltinimas ir hidroizoliavimas.  Ant hidroizoliuotų ištisinių pamatų pastatoma betoninė pamatų siena. Prie jos tvirtinamos Eurothane-Bi4 šiltinimo plokštės PIR – taip užsandarinant pamatus ir apsaugant juos nuo įšalo. Tiesiai ant šių plokščių prilydoma bituminė danga FUNDAMENT 4,0 Greitasis Profilis® SBS. Ši danga specialiai skirta pamatams, tad ji atspari žemių spaudimui, rūgštims, šaknų prasiskverbimui ir jos užtenka vieno sluoksnio.

Visgi jei gruntiniai vandenys yra aukštai, rekomenduojama ant hidroizoliacijos papildomai dėti drenažinį korį ir kloti drenažinį vamzdį (pavaizduota nuotraukose apačioje).

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas4_lt_su_web

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas5_lt Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas6_lt

 

3. Grindų įrengimas ir sienos šiltinimas.  Gruntas yra sutankinamas ir ant jo liejamas betoninis grindų pamatas.  Jis yra gruntuojamas ir hidroizoliuojamas, ir tuomet jau įrengiamas šiltinimo sluoksnis bei galutinės grindys. Ant hidroizoliuoto pamato statoma siena, kuri taip pat yra šiltinima iš lauko pusės ir užbaigiama norimu fasadu.

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas7_lt
Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas81_lt

 

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas91_lt

 

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas92_lt

Pamatu_siltinimas_hidroizoliavimas93_lt

__________________________________________________________________________________________________

Garantija:

Vardinė Icopal garantija – 50-99 m.

Kokybė:

Icopal FUNDAMENT 4,0 Greitasis Profilis® SBS:

Icopal_kokybe

 

 

 

Recticel Eurothane Bi-4

Recticel_Keymark

ATG-sertifikatas kokybės
KEYMARK kokybės ženklas

Sertifikatai:  ATG/1575 ATG/H750 CTG-077

 

_________________________________________________________________________________________________

 

Daugiau informacijos apie šią sistemą:

Ramūnas | Icopal Lietuva | +370 698 81880 | ltrpa@icopal.com

Informacija ir medžiagų pirkimas:

Tomas | Recticel Insulation atstovai Lietuvoje | +370 647 90029 | tomas@epdm.lt

 

Pastatų šiltinimo reikšmė
5 svarbūs veiksniai apie šiltininimo medžiagas:

1. Šiltinimo sluoksnis – pastato sandarumo užtikrinimas

Šiais laikais, labai tobulėjant medžiagoms, pastato sandarumą užtikrina jau nebe 3 plytų siena. Dabar šią funkciją atlieka kokybiškos šiltinimo medžiagos, kurios tampa tas nematomas veiksnys, lemiantis ilgamečius šilumos nuostolius pastate. Pati namo konstrukcija paprastėja, kaip pvz. karkasiniai namai, visą sandarumą paliekant šiltinimo sluoksniui – vėjo, garso, gaisro, šilumos izoliacijai. Todėl šiltinimo medžiagos turi turėti atitinkamai gerėjančias savybes.

2. Kasmetinių šildymo sąnaudų taupymas

Kasmet šildymo sezono metu kuro sąnaudos priklauso nuo to, kaip izoliuotas namas. Langai, šiltinimo medžiagų sandarumas – lemia kainą, kurią kasmet mokate ir mokėsite už šildymą, nepriklausomai nuo šildymo būdo.  Todėl norint sutaupyti – reikia šiltinimo medžiagų storį pasirinkti tokį, kad patirtumėte kuo mažesnius šilumos nuostolius. Be to, reiktų atkreipti dėmesį į šiltinimo medžiagų sandarumą.

3. “Paslėptas” sluoksnis – “paslėpta” bėda

Ankščiau žmonės buvo įpratę į tai, kas slepiasi po apdaila, per daug nekreipti dėmesio, visgi situacija keičiasi. Paslėptos namo detalės tampa ypač svarbiu veiksniu, norint išvengti problemų ateityje. Santechnika, elektros laidai ir šilumos izoliacija, tai užslėptos medžiagos, kurių tvarkymo kaina ateityje yra dviguba, nes kartu nukenčia ir visa apdaila. Todėl pradinėje statybų stadijoje šilumos izoliaciją sumontavus teisingai, šalčio tiltų ir medžiagos sudrėkimo išvengti galima visam gyvenimui.

4. Tobulėjant technologijai, tobulėja šiltinimo medžiagos

Atsižvelgiant į besikeičiančias statybų tendencijas, keičiasi ir šiltinimo medžiagų sandara, gaminimo technologijos.  Įprastos šiltinimo medžiagos tobulinamos, į rinką ateina naujos kartos šiltinimo medžiagos, kurios gaminamos atsižvelgiant į poreikius, ištaisant įprastų šiltinimo medžiagų trūkumus.  Išgaunama ilgalaikė kokybė, šiltinimo medžiagos tampa atsparesnės atmosferiniams veiksniams, tvirtesnės, patogesnės naudojimui.

 5. Gamintojų patirtis – šiltinimo medžiagų garantija

Didėjant šiltinimo medžiagų poreikiui, didėja ir norinčių į šią rinką įeiti, bandant kopijuoti gaminius. Taip atsiranda didelė galimybė produktus gauti nekokybiškus. Ilgus metus dirbantys šioje srityje gamintojai yra išsprendę visus gamybos proceso trūkumus, gali pritaikyti patirtį naujų geresnių produktų gamybai. Tad vienas iš būdų išvengti nekokybiškų medžiagų – rinktis ilgametį gamintoją.

Pasyvus namas
Pasyvaus namo pavyzdys

Šioje grafoje pateikiame pasyvaus namo pavyzdį ir mazgus nuo pamatų iki pilnos apdailos. Matysite, kokios konstrukcijos gali būti tinkamos. Taip pat praktikoje matysite mazgus, darytus šiam vienam pavyzdiniam namui Belgijoje.

Norėdami pasiekti informaciją pdf formatu, Spauskite čia.

Pasyvaus_namo_projektas

 

PIR detalės projektuotojams
Detalės

Recticel pateikiamos konstrukcinės detalės.

Visos konstrukcinės detalės PDF ir DWG formatu.

Projektuotojams – Recticel detalės DWG formatu.

 

1. Cokolio detalė. Atsisiųsti PDF formatu.

Cokolio_detale_foto

 

 

 

 

 

 

 

2. Fasado ir šlaitinio stogo sujungimas. Atsisiųsti PDF formatu.

Slaitinio_stogo_fasado_detale_foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Plokščias stogas su bitumine danga. Nuolydis betonuojamas. Atsisiųsti PDF formatu.

Plokscias_stogas_prilydoma_betonas_foto

 

 

 

 

 

 

 

4. Plokščias stogas su bitumine danga. Nuolydis formuojamas su PIR šiltinimo plokštėmis. Atsisiųsti PDF formatu.

Plokscias_stogas_prilydoma_nuolydinis_PIR_foto

 

 

 

 

 

PIR plokštės - jų pranašumai
PIR plokštės – jų pranašumai

Fotografie_TomLinster-2821PIR/PUR plokštės – tai poliuretano arba poliizocianurato šiltinimo plokštės, kurios jau seniai populiarios išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Šiltinimo sprendimai naudojant poliuretano plokštes taip pat sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Tai kietų poliuretano putų plokštės, kurios iš abiejų pusių yra padengtos atitinkama danga, pritaikyta pagal plokštės panaudojimo sritį. Lietuvoje populiarus šiltinimo būdas poliuretano putas purškiant tiesiog ant šiltinamo paviršiaus statybvietėje, tačiau mūsų poliuretano plokštės skiriasi tuo, kad jos gaminamos idealiomis aplinkos sąlygomis (optimaliausia aplinkos ir žaliavos laikymo temperatūra, oro drėgnumas, jokių skersvėjų), taip pat idealiai sureguliuoti gamybos įrengimai, sertifikuotos ir garantuotos kokybės žaliavos, taip pat griežtai kontroliuojama jau paruošto tiekimui gaminio kokybė. Svarbu ir tai, kad visi cheminiai procesai – poliuretano žaliavos komponentų jungimosi reakcija, plėtimasis, džiūvimas, brendimas, vyksta ir baigiasi gamykloje, tad gaunate chemiškai neutralų ir saugų produktą, taip išvengiant garų, kvapų išsiskyrimo gyvenamoje aplinkoje.

Poliuretano (PUR) – poliizocianurato (PIR) plokštės – kuo jos skiriasi?

Tai iš esmės labai panašios plokštės. Ingredientai ir gamybos procesas praktiškai yra toks pats. Gamintojai, pasitelkę ilgametę patirtį, poliuretano gamybos receptūrą vis labiau tobulina pasitelkdami įvairesnius cheminius priedus, komponentų kiekių sąntykį taip modifikuodami produktą ir gaudami skirtingas gaminio sąvybes – geresnius priešgaisrinius parametrus, šilumines, matmenų stabilumo ir kitas savybes. PIR plokštėje dominuojantis komponentas yra izocianatas, PUR – poliolis.

PIR/PUR plokščių pranašumai:

  1. Ypatingai pažangus šilumos laidumo koeficientasλd nuo 0.021 W/mK

Tai lemia plonesnį PIR plokštės storį, reikalingą tai pačiai varžai gauti.

Pvz. Eurowall 21 plokščių λd = 0.021 W/mK. Kad gauti pasyvaus namo šilumos varžą stogui – 10 m²K/W, reiktų 21 cm storio Eurowall 21 šiltinimo plokštės. Kad gauti tą pačią varžą su įprasta mineraline vata, kurios vidutinis λd = 0.038 W/mK, reiktų 38 cm storio vatos sluoksnio.

  1. Mažas vandens įgeriamumas <2%

Pagal šį rodiklį poliuretanas nusileidžia tik dar mažiau drėgmės įgeriančiam ekstruziniam poliestireniniam putplasčiui XPS. Bet palyginus su mineraline vata, putų polistirenu – PIR/PUR plokštė lenkia šias medžiagas savo savybėmis. Kai termoizoliacinė medžiaga priima daug drėgmės, jos šilumos perdavimo koeficientas suprastėja labai ženkliai, pastatuose atsiranda dideli šiluminiai nuostoliai. Dėl drėgmės termoizoliacinės medžiagos (tai itin aktualu mineralinei vatai) pasunkėja, dėl svorio deformuojasi ir susmunka, atsiranda plyšiai konstrukcijose, pati medžiaga tampa laidi išeinančiai šilumai, o užsilaikiusi drėgmė gadina pastatų konstrukcijas. PIR/PUR tuo tarpu ir toliau funkcionuoja nepraradusi savo šiluminių savybių. Svarbu tai, kad poliuretano plokštės dažniausiai yra padengtos aliuminio folija ar bitumuotu stiklo pluoštu, tad sumontavus plokštes drėgmės patekimo galimybė per šoninius paviršius praktiškai visiškai eliminuojama.

  1. Priešgaisrinės savybės

PIR plokštės nepalaiko degimo, jos nuo liepsnos anglėja, taip neleisdamos ugniai plisti. Nors vienintelė visiškai nedegi šiltinimo medžiaga yra mineralinė vata, bet PIR savybės konstrukcijoje beveik nenusileidžia vatai.  Sutapdinto stogo konstrukcijoje atitinka Broof t1 priešgaisrinę klasę. Tad palyginus su putų polistirolu ar ekstrūziniu polistirolu XPS, PIR medžiaga yra gerokai saugesnė.

  1. Mažas plokštės svoris

Ši savybė ypatingai aktuali stogų konstrukcijoms. PIR plokštės mažina apkrovas, tenkančias stogo atramoms. Plokštės nesukrenta, dėl mažo svorio, ilgainiui neatsiranda plyšių, konstrukcija išlieka sandari.

  1. Stabilūs matmenys

Gamintojai garantuoja, kad 25 metus plokštės nekeis savybių. Tad tiek šiluminė varža, tiek ir matmenys išliks praktiškai nepakitę, turėsite tikrai kokybišką ir sandarų šiltinimo sluoksnį, kuris apsaugos jūsų namus nuo didelių šildymo išlaidų.

recticel-eurofloor-gindu-siltinimas-plokstePowerwall_plokste  Eurowall_21_plokste

 

 

PIR plokštės Broof testas
PIR plokštės Broof testas su EPDM hidroizoliacine danga

1. Testo reikšmė

Kiekvienas plokščias stogas turi atitikti priešgaisrinio saugumo reikalavimus. Šiltinimo medžiagos atitinkamai turi praeiti testą kartu su danga. Šis testas Broof t1 parodo, ar stogo danga yra nepavojinga eksploatuoti. Jis yra atliekamas imituojant liepsnos šaltinį iš stogo viršaus. Kiekvienas visuomeninis pastatas privalo turėti šį testą atliktą. Individualiems namams tai nėra privaloma, bet,  atsargumo dėlei, geriau rinktis tą sistemą, kuri turi šio testo teigiamus rezultatus.

2. Testo eiga

Sudedama visa stogo sistema (“sumuštinis”), turi medžiagos išdžiūti. Tuomet pradedamas testas: uždedamas ugnies šaltinis ir padegamas. Per 30 minučių ugnis turi visiškai užgęsti, neišplitus daugiau nei 80 cm. Po to 60 minučių yra laukiama ir stebima, ar neatsiranda žiežirbų, nesusidaro naujų ugnies židinių.

3. EPDM + Recticel testas

Šiuo atveju testas buvo atliktas su 3 cm poliizocianurato (PIR) plokšte Eurothane Silver. Ant jos užklijuota Firestone EPDM membrana. EPDM membrana nedegi, neleido plisti ugniai. Recticel šiltinimo plokštė Eurothane Silver suanglėjo, šiek tiek išsipūtė, ir stabdė ugnį. 3 cm storio PIR medžiaga nepradegė, neatsirado skylė. Tad testas praeitas ir šis medžiagų pasirinkimas turi įrodymą, Broof t1 testą, kad stogas iš viršaus nepradegs.

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas 2

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas 3

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas 4

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas 5

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas 6

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas 7

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas_rezultatai

 

 

 

 

Recticel_PIR_EPDM_Broof t1_testas_rezultatai 2

Recticel plokščių stogų detalės
Individualių A klasės namų plokščių stogų detalės su Recticel PIR plokštėmis

Visos konstrukcinės plokščio stogo detalės su parapetu A klasės namams PDF ir DWG formatu.

Projektuotojams – Recticel detalės DWG formatu.

 

1. Recticel plokščias stogas + EPDM. Atsisiųsti PDF formatu.

Pilnas_Recticel_PIR_EPDM_membrana_foto

 

 

 

 

 

 

 

2. Recticel plokščias stogas + nuolydinis PIR + EPDM. Atsisiųsti PDF formatu.

Pilnas_Recticel_PIR_nuolydis_EPDM_membrana_foto

 

 

 

 

 

 

 

3. Recticel plokščias stogas + nuolydinis PIR + EPDM balastinė sistema. Atsisiųsti PDF formatu.

 

 Pilnas_Recticel_PIR_nuolydis__balastine_EPDM_membrana.foto

 

 

 

 

 

 

4. Recticel plokščias stogas + prilydoma danga. Atsisiųsti PDF formatu.

Pilnas_Recticel_PIR_Prilydoma_foto

 

 

 

 

 

 

5. Recticel plokščias stogas + nuolydinis PIR + prilydoma danga. Atsisiųsti PDF formatu.

Pilnas_Recticel_PIR_nuolydis_Prilydoma_foto

Šiltinimas iš vidaus
Šiltinimas iš vidaus – pliusai, minusai

Šiltinimas geriausias ir rekomenduotinas yra iš pastato išorinės pusės, taip sutaupant vidinę erdvę pastate, išvengiama rasos taško susidarymo, peršalusios sienos. Taip apšiltinta siena iš išorės tampa kaip šilumos talpykla, kurioje susikaupusi šiluma leidžia ilgiau išlaikyti komfortą patalpoje.

Bet ką daryti, jei šiltinti iš išorės nėra galimybių? Ar senas šiltinimo sluoksnis nebeatlieka savo funkcijos? Yra labai daug šalčio tiltų? Ar tiesiog daugiabučio kraštinis ar viršutinis butas gerokai šąla, o renovuoti namo neketinama…

Kaip išeitis, šiltinimas iš vidaus yra galimas. Ši alternatyva padės jums išvengti šalčio tiltų, galėsite patalpą padaryti sandaria ir išvengti peršalusios sienos ar lubų.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į:

Rasos taško susidarymas

Šiltinimo sluoksnis turi “palikti” įšalą sienoje, arba įšalas turi atkeliauti į šiltinimo sluoksnį. T.y. arba šiltinimo sluoksnis turi būti ne per storas, arba jau storesnis. Pvz. įprasto blokinio daugiabučio šiltinimui iš vidaus turėtų būti naudojama 5 cm EPS arba 2,3 ar 4 cm PIR medžiagų. To pakaktų, kad rasos taškas liktų sienoje ir nepasiektų sujungimo tarp sienos ir šiltinimo medžiagos.

Kokybiška garo izoliacija

Garo izoliacijai reikia skirti tikrai nemažą dėmesį, nes kokybiškas jos įrengimas užtikrins drėgmės nepatekimą į konstrukciją, taip neleidžiant jai sudrėkti, susidaryti pelėsiui. Visa drėgmė tokiu atveju turės pasišalinti per vedinimo sistemą arba atvertus langus, bet ji nesikaups pastato konstrukcijoje ir jos negadins, leis sumažinti pelėsio tikimybę.

Sandarumas

Šiltinimo medžiagos turi būti sandariai priklijuotos, nepaliekant tarpų orui cirkuliuoti tarp šiltinimo medžiagos ir šiltinamos sienos. Taip pat kuo didesnės plokštės, mažiau sujungimų – tuo sandarumas yra užtikrintesnis. Jei šiltinimo plokštės mažesnės, būtų gerai, kad jos susijungtų specialiu liežuvėlio-griovelio sujungimu, taip sueidamos viena į kitą ir taip pat sandariai uždarančios visą plotą.

Specialus produktas

Šiltinimo medžiagų gamintojai, suprasdami tokių medžiagų naudą, pateikia kombinuotas šiltinimo plokštes kartu su gipso kartono apdaila. Jose kokybiškai įrengta garo izoliacija, suspausta tarp medžiagų ir taip pilnai atliekanti savo funkciją, sumažinama tikimybė jai suplyšti. Rinkdamiesi poliuretano plokštes, jūs dar labiau sutaupysite vidinės erdvės dėl šių plokščių gerų termoizoliacinių savybių. Recticel gamintojai siūlo Eurothane G produktą, specialiai skirtą šiltinimui iš vidaus.

Pavyzdys:

Prastai įrengtas gipso kartonas karkasiniame name, šiltinimas vata jau buvo nesandarus. Kad išlyginti sienas, išvengti sutrūkinėjimų apdailoje, patalpoje pakelti temperatūrą ir išvengti šalčio tiltų, buvo panaudotas 3 cm storio Eurothane G.

Recticel_Eurothane_G_PIR_siltinimo plokste

 

Šiltinimo medžiagų techninių parametrų lentelė
Šiltinimo medžiagų reikšmių palyginimas

Termoizoliacinių medžiagų lentelė

Šiltinimo sluoksnio reglamentavimas STR
Šiltinimo medžiagų sluoksnio reglamentavimas STR

Lentelėje pateiktos norminės šilumos perdavimo koeficiento U vertės, nurodytos statybų techniniame reglamente. Pagal šias reikšmes galima nustatyti, kokio šiltinimo storio reikia su atitinkamomis šiltinimo medžiagomis.

PVZ.: norminė reikšmė gyvenamųjų namų stogams

Norminė reikšmė U= 0,16 W/( m2×K)

K  – temperatūrų skirtumas. Jei laikome, kad viduje temperatūra vidutinė norima 20 oC, lauko vidutinė temperatūra šildymo sezono metu 5 oC, tuomet K reikšmė yra 1,33

Taigi norminė reikšmė U=0,16 x 1,33 = 0,213

Tuomet šios perdangos varža R = 4.7 (1 / 0,213) 

Šiltinimo plokštės stogams Eurothane Silver λ reikšmė = 0,023

Norminis medžiagos storis gyvenamųjų pastatų stogams:  4,7*0,023= 0,108 m = 10,8 cm

Šilumos perdavimo koeficiento U reikšmė: U =  λ ( medžiagos šilumos laidumas) / plokštės storio.

Normines_reiksmes

Lentelėje pateiktos leistinos šilumos perdavimo koeficiento U vertės, nurodytos statybų techniniame reglamente.

Normines_leidziamos_reiksmes

Plačiau apie tai skaitykite: STR 2.05.01:2005 Pastatų atitvarų šiluminė technika

Šlaitinių stogų šiltinimas
Šlaitinių stogų šiltinimo sistemos

 Sistema Nr. 1 – Ekonomiškas variantas

_3D_slaitiniam_stogui_1

 

 

 

 

 

Privalumai:

  • Pigus šiltinimo sluoksnis tarp gegnių
  • Sandarumas užtikrinamas PIR plokštėmis
  • Nereikalinga garo izoliacija – Eurowall (λd = 0.022 W/mK) plokštės su Rectitape juosta atlieka šią funkciją

Sistema Nr. 2 – Patikimas šiltinimo sluoksnis

_3D_slaitiniam_stogui_2

 

 

 

 

 

Privalumai:

  • Patikimas PIR šiltinimo sluoksnis tarp gegnių – lengvas, neįgeriantis drėgmės
  • Sandarumas užtikrinamas PIR šiltinimo plokštėmis su aliuminio-kraft popieriaus kompozito danga
  • Nėra drėgmę įgeriančių medžiagų – išlaikoma nuolatinė šiluminė varža
  • Gegnių judėjimą sugeriančios elastingos putos – išvengti tarpų tarp gegnių ir šiltinimo medžiagos
  • Nereikalinga garo izoliacija – Eurowall (λd = 0.022 W/mK) plokštės su Rectitape juosta atlieka šią funkciją

Sistema Nr. 3 – Naujausias ir sandariausias šiltinimas

_3D_slaitiniam_stogui_3

 

Privalumai:

  • Nėra šalčio tiltų per gegnes – reikalingas mažesnis šiltinimo sluoksnis nei šiltinant tarp gegnių.
  • Itin sandarus vientisas šiltinimas – Powerroof (λd = 0.022 W/mK) PIR plokštėmis  su liežuvėlio-griovelio sujungimu.
  • Nėra drėgmę įgeriančių šiltinimo medžiagų – išlaikoma nuolatinė šiluminė varža
  • Paprastesnis sujungimas su fasado šiltinimu – išvengiant šalčio tiltų
  • Sutaupoma erdvės viduje
  • Galima vidaus apdaila paliekant gegnes kaip dizaino detalę

 

 

 

 

 

Sutapdintų stogų sistemos
Sutapdintų stogų sistemos

Sistema Nr. 1 – Ekonomiškas variantas

Sutapdinto stogo sistema_EPS_BI4_prilydoma

 

 

DWGpdf-iconPrivalumai:

  • Pigus šiltinimo sluoksnis
  • Kietas ir tvirtas PIR plokštės paviršius  (150 kPa)
  • Nėra vandenį įgeriančių medžiagų – išlaikoma nuolatinė šiluminė varža
  • Eurothane Bi-4 – papildoma apsauga nepraleidžianti vandens
  • Kokybiškas parapeto užbaigimo profilis – aliuminis, estetiškas, patogus montuoti

 

Sistema Nr. 2 – Kokybiškas šiltinimas + sandari garo izoliacija

Sutapdinto stogo sistema_PIR_klijuojama_prilydoma

 



DWGpdf-iconPrivalumai:

  • Kokybiškas šiltinimas PIR plokštėmis su labai gera varža (λd = 0.022 W/mK)
  • Labai patikima, nepažeista garo izoliacija
  • Stogas kietas, atsparus apkrovoms, eksploatacijai (150 kPa)
  • Formuojamas nuolydis sausu būdu suteikia papildomą šiluminę varžą
  • Kokybiškas parapeto užbaigimo profilis – aliuminis, estetiškas, patogus montuoti

Sistema Nr. 3 – Itin ilgaamžis ir estetiškas  stogas

Sutapdinto stogo sistema_EPS_EPDM_balastine

 

 

DWGpdf-iconPrivalumai:

  • Pigus šiltinimo sluoksnis EPS
  • Šiltinimo sluoksnis ir danga prispaudžiami balastu
  • Sistema be smeigių – nėra šalčio tiltų, nepažeista garo izoliacija
  •  EPDM danga – ypatingai dideli lakštai be sujungimų,  plastiška hidroizoliacija
  • Balastas papildomai apsaugo hidroizoliaciją visos eksploatacijos metu
  • Stogas gražiai ir natūraliai atrodo tose vietose, kur yra matomas
  • Tai gali būti pradžia žalio stogo įrengimui

Sistema Nr. 4 – Aukščiausios kokybės sprendimas

Sutapdinto stogo sistema_Silver_klijuojama_EPDM

 

 

DWGpdf-iconPrivalumai:

  • Kokybiškas šiltinimas PIR plokštėmis su labai gera varža (λd = 0.022 W/mK).
  • Šiltinimo sluoksnio reikia minimalaus storio, mažėja papildomi įrengimo kaštai
  • Stogas kietas, atsparus apkrovoms, geras pagrindas eksploatuojamam stogui (150 kPa)
  • Lengvas, neįgeriantis ir nepraleidžiantis drėgmės šiltinimo sluoksnis
  • Labai patikima, nepažeista garo izoliacija
  • EPDM danga – dideli lakštai be sujungimų,  plastiška ir elastinga (300 % pailgėjimas) hidroizoliacija, atspari didelėms deformacijoms
  • Pilna, baigtinė Firestone EPDM sistema, patikimai izoliuojanti sudėtingus mazgus, kritines stogo vietas
  • Saugus įrengimas nenaudojant liepsnos ar aukštos temperatūros

 

Konsultacijos techniniais klausimais

+370 609 98107 

info@epdm.lt