MENIU
D.U.K
Fasadų šiltinimas
Klausimas: Kaip tvirtinti PIR plokštes prie šiltinamos sienos?
Atsakymas: Tvirtinimo mazgai yra tokie patys, kaip ir su įprastomis medžiagomis - mechaniškai tvirtinant plokštes su smeigėmis ir klijuojant, tarpus užsandarinant poliuretano putomis.
Klausimas: Ar reikalinga difuzinė plėvelė šiltinant PIR plokštėmis?
Atsakymas: Nereikalinga. Sujungimus galima užklijuoti lipnia juosta Rectitape. Taip užsandarinant juos 100 procentų.
Klausimas: Ar užtenka vieno sluoksnio PIR plokščių fasadų šiltinimui?
Atsakymas: Užtenka. Bet gamintojai Recticel rekomenduoja plokštes dėti dviem sluoksniais su persidengimu. Taip visos siūlės persidengia ir turite dar sandaresnį šiltinimo sluoksnį.
Klausimas: Kokio šiltinimo medžiagos storio reikia fasadų šiltinimui?
Atsakymas: Priklauso nuo žmogaus pasirinkimo. Kad pasiektumėte dabartines leistinas normas, Eurowall plokštės, kurios λd = 0.023 W/mK, užtenka 7 cm (pasiekta varža R=3 m2K/W). Kad pasiektumėte pasyvaus namo konstrukcijas, šios Eurowall plokštės reikėtų 16 cm-23 cm storio (pasiekta varža R = nuo 7 iki 10 m2K/W).
Klausimas: Kokius fasadus galima šiltinti PIR plokštėmis?
Atsakymas: PIR plokštėmis galima šiltinti visus ventiliuojamus fasadus, t.y. mechaniškai tvirtinamus fasadus (klinkerio plytos, medinės lentutės, plastmasinės lentutės...).
Klausimas: Kokios plokštės skirtos šiltinti ventiliuojamą fasadą
Atsakymas: Recticel gamintojai ventiliuojamiems fasadams šiltinti siūlo Eurowall plokštes, kurių išmatavimai 1200x600 mm, liežuvėlio-griovelio sujungimas. Eurowall 21 plokštė - naujiena Lietuvoje su ypatingai geromis šiluminės varžos savybėmis - taip pat skirta fasadų šiltinimui
Plokščių stogų šiltinimas
Klausimas: Kaip galima tvirtinti PIR plokštes?
Atsakymas: Galima tvirtinti mechaniškai su tam skirtomis smeigėmis. Kitas būdas yra klijuoti. Šis būdas labai paplitęs Europoje, nes išvengiama šalčio tiltukų per smeiges ir greičiau atliekamas darbas. Taip pat yra variantas plokščių netvirtinti, o ant hidroizoliacijos uždėti balastą, kuris prispaustų visą stogo konstrukciją.
Klausimas: Kokio šiltinimo storio reikia plokštiems stogams?
Atsakymas: Šiltinimo sluoksnį rekomenduojame nuo 10 cm storio Eurothane Silver plokščių, t.y. kad gautumėte varžą R=4.30. Gyvenamiems namams minimalų sluoksnį siūlytume jau dėti didesnį, kuris atitiktų naujausias tendencijas ir būsimas normas 16 cm Eurothane Silver plokščių, kurių λd = 0.023 W/mK.
Klausimas: Ar PIR plokštės yra tinkamos EPDM dangai? PVC/TPO dangai?
Atsakymas: Taip. EPDM membrana gali būti klijuojama ant Eurothane Silver plokščių, mechaniškai tvirtinamos dangos gali būti tvirtinamos ant bet kurios iš plokščių, reiktų pasirinkti geriausią šilumos varžą turinčias plokštes.
Klausimas: Kuo PIR plokštės pranašesnės už vatą ant plokščių stogų?
Atsakymas: PIR plokštės yra lengvesnės, tad stogui tenka mažiau apkrovų, taip pat lengvesnis yra transportavimas ir užkėlimas, darbas su šiomis plokštėmis.
Šios plokštės neįgeria vandens, todėl net ir stogui prakiurus - PIR plokščių keisti nereikės.
Plokštės yra ilgaamžės ir nekeičia išmatavimų, nesubliūkšta ir nesusispaudžia - taip stogo konstrukcija lieka tokia pati, neišsikraipo, nesuminkštėja.
Plokščių reikalingas mažesnis sluoksnis, tad galima išvengti papildomo parapeto betonavimo ar kėlimo.
Klausimas: Ar yra PIR plokštė, ant kurios galima dėti prilydomą dangą?
Atsakymas: Taip. Būtent prilydomoms dangoms yra skirtos Eurothane Bi-4 plokštės, kurios padengtos bitumuotu stiklo pluoštu . Tad ant šių plokščių galima prilydyti hidroizoliaciją atvira liepsna.
Jei prilydoma danga yra savaime prilimpanti arba mechaniškai klijuojama, galima naudoti ir Powerdeck F arba Eurothane Silver plokštes.
Poliuretano plokščių savybės
Klausimas: Ar poliuretano plokštės nekenksmingos aplinkai?
Atsakymas: Gaminant poliuretano plokštes nenaudojamos kenksmingos medžiagos (CFCs). Recticel Insulation aktyviai tobulino produktus be CFC. Už tai 1994 m. įmonė buvo apdovanota pirmuoju prizu skirtu gamyklinėms įmonėms už "CFC-11 free" plokščių gamybą.

Recticel ir toliau vykdo aplinkos apsaugos politiką ir tobulina savo produktus ir gamybinius metodus, vis mažiau kenkiančius aplinkai.
Klausimas: Kaip PUR plokštės yra gaminamos?
Atsakymas: Eurothane PUR izoliacija gaminama reikiamomis sąlygomis sujungiant skystus komponentus į vieną. Padengimas reikalingas jau gaminimo metu, kad būtų įmanoma purkšti putas. Padengimas taip pat reikalingas plokščių stabilumui ir jo panaudojimo savybėms pagerinti.
EPS ir XPS plokštės gaminamos kubais, kurie vėliau yra pjaustomi į atitinkamą storį. PUR plokštės yra gaminamos iškart reikiamo storio.
Klausimas: Iš kokių medžiagų gaminamas poliuretanas?
Atsakymas: Poliuretanas - tai polimeras, gaunamas poliolio ir metilen difenil izocianato (MDI ir/arba TDI) reakcijos metu.
Klausimas: Ar Recticel plokštės įgeria vandenį?
Atsakymas: Šios plokštės yra laikomos neįgeriančiomis vandens, nes ilgalaikis vandens įgeriamumas yra 2%. Palyginimui mineralinė vata įgeria iki 50% vandens. Mažiausiai vandens įgeria ekstrūdinis polistirolas XPS - 0,4%
Klausimas: Kuo skiriasi PUR ir PIR plokštės?
Atsakymas: Tiek PUR tiek PIR plokštės yra poliuretano putos, gaunamos tokiu pačiu gamybos būdu. PUR - įprastos aukštos kokybės poliuretano plokštės. PIR - tos pačios plokštės, tik gaunamos maišant kitokį santykį sudedamųjų dalių bei priedų, kurie pagerina plokštės savybes. PIR tikrasis pavadinimas - poliiziocianuratas.
Klausimas: Prie kokios maksimalios temperatūros veikia PUR/PIR plokštės?
Atsakymas: PUR - poliuretano plokštės veikia prie +100°C; PIR – poliizocianurato plokštės veikia prie + 130 to 150 °C.
Didesnės temperatūros gali būti atlaikomos trumpą laiką, pvz. Eurothane Bi-3 prildydant bituminę dangą.
Klausimas: Ar PUR/PIR plokštės turi geras garso izoliacijos savybes?
Atsakymas: PUR/PIR plokštės yra sukurtos specialiai tam, kad atitiktų geriausias šiltinimo savybes. Todėl garso izoliacijos savybės nėra deklaruojamos.
Klausimas: Ar poliuretano plokštės degios?
Atsakymas: Poliuretano plokštės (PUR) yra deklaruojamos kaip ugnies plėtimosi neskatinančios plokštės. Powerdeck ir Powerline produktai gaminami Taufoam technologija turi puikias ugnies atsparumo savybes. Šie produktai ne tik pasiekė geras priešgaisrines savybes smulkiuose testuose (A1 pagal R.D. 19.12.1997), bet šie produktai taip pat išsiskyrė savo savybėmis nuo kitų sintetinių putų šiuose testuose.
Garsusis "Factory Mutual Institute" Amerikoje patikrino Powerdeck realioje stogo konstrukcijoje ir produktas gavo FM Approval Class1 (geriausia priešgaisrinė klasifikacija) įvairiuose konstrukcijose.
Tad šie testai rodo labai geras priešgaisrines šių produktų savybes stogų konstrukcijose.
Šlaitinių stogų šiltinimas
Klausimas: Ar galima papildomai apšiltinti pastogę iš vidaus, jei dabar yra apšiltinta vata?
Atsakymas: Taip. Tam ypatingai tiktų Eurothane G, kartu su gipso kartono apdaila iškart. Taip gautumėte ir šiltinimo sandarumą ir paruoštą paviršių apdailai.
Klausimas: Ar būtina yra garo izoliacija šiltinant su PIR plokštėmis?
Atsakymas: Garo izoliacija yra rekomenduotina. Palyginus su vata, kuri įgeria garus, ir be garo izoliacijos ji gali labai greitai sudrėkti ir netekti savo savybių, PIR garų neįgertų ir savybių nepakeistų, bet papildomam saugumui garo izoliaciją geriau būtų dėti.
Klausimas: Koks šlaitinio stogo “sumuštinis” šiltinant virš gegnių?
Atsakymas: Virš gegnių dedamas garo izoliacija (su PIR plokštėmis ji nėra būtina, čia papildomai apsaugai)
Powerroof šiltinimo sluoksnis
Difuzinė plėvelė
Karkasas stogo konstrukcijai laikyti
Pasirinkta stogo danga
Klausimas: Kaip geriausia šiltinti šlaitinį stogą?
Atsakymas: Geriausias būdas, Recticel gamintojų siūlymu, būtų šiltinti stogą virš gegnių. Taip visiškai užsandarinant stogo konstrukciją.
Klausimas: Kaip PIR plokštės yra tvirtinamos tarp gegnių?
Atsakymas: PIR plokštes galima lengvai pjaustyti pritaikant prie atstumų tarp gegnių. Šias plokštes galima priklijuoti putomis tarp gegnių. Kol putos sustiprės, plokštes galima laikinai prilaikyti mediniais pagaliukais. Kadangi plokštės lengvos - tvirtinimas yra tikrai lengvas ir paprastas.
Klausimas: Ar galima Recticel produktais apsišiltinti palėpę?
Atsakymas: Galima. Specialiai grindims tiktų Eurofloor produtkas, o šlaitiniam stogui bei sienoms gali būti pasirenkama iš Eurowall arba Eurothane G (iškart su apdaila) produktų.
Klausimas: Kaip galima apsišiltinti šlaitinius stogus?
Atsakymas: Šlaitinius stogus galima apsišiltinti tarp gegnių ir šiltinant virš gegnių.
Užsakymas
Klausimas: Per kiek laiko galima tikėtis plokščių po užsakymo?
Atsakymas: Kai kurių plokščių storių turime sandėlyje Vilniuje, tad būtų įmanomas atsiėmimas iškart. Jei sandėlyje plokščių neturėtume, atvežimo terminas būtų 2 savaitės.
Į kitą miestą atvežimas iš Vilniaus sandėlio - 2-3 darbo dienos.
Klausimas: Kur galima nusipirkti Recticel poliuretano plokščių?
Atsakymas: Plokštes galite įsigyti susisiekę kontaktais, pateiktais šiame puslapyje. Susisiekę su vadybininku galite gauti konsultaciją ir sutarti patogiausią plokščių nusipirkimo būdą. Plokštes galima nusipirkti visoje Lietuvoje.
Noriu paklausti apie
  • Fasadų šiltinimas
  • Plokščių stogų šiltinimas
  • Poliuretano plokščių savybės
  • Šlaitinių stogų šiltinimas
  • Užsakymas