MENIU
Apie Termoizoliaciją
Šiltinimas iš vidaus – pliusai, minusai

Šiltinimas geriausias ir rekomenduotinas yra iš pastato išorinės pusės, taip sutaupant vidinę erdvę pastate, išvengiama rasos taško susidarymo, peršalusios sienos. Taip apšiltinta siena iš išorės tampa kaip šilumos talpykla, kurioje susikaupusi šiluma leidžia ilgiau išlaikyti komfortą patalpoje.

Bet ką daryti, jei šiltinti iš išorės nėra galimybių? Ar senas šiltinimo sluoksnis nebeatlieka savo funkcijos? Yra labai daug šalčio tiltų? Ar tiesiog daugiabučio kraštinis ar viršutinis butas gerokai šąla, o renovuoti namo neketinama…

Kaip išeitis, šiltinimas iš vidaus yra galimas. Ši alternatyva padės jums išvengti šalčio tiltų, galėsite patalpą padaryti sandaria ir išvengti peršalusios sienos ar lubų.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į:

Rasos taško susidarymas

Šiltinimo sluoksnis turi “palikti” įšalą sienoje, arba įšalas turi atkeliauti į šiltinimo sluoksnį. T.y. arba šiltinimo sluoksnis turi būti ne per storas, arba jau storesnis. Pvz. įprasto blokinio daugiabučio šiltinimui iš vidaus turėtų būti naudojama 5 cm EPS arba 2,3 ar 4 cm PIR medžiagų. To pakaktų, kad rasos taškas liktų sienoje ir nepasiektų sujungimo tarp sienos ir šiltinimo medžiagos.

Kokybiška garo izoliacija

Garo izoliacijai reikia skirti tikrai nemažą dėmesį, nes kokybiškas jos įrengimas užtikrins drėgmės nepatekimą į konstrukciją, taip neleidžiant jai sudrėkti, susidaryti pelėsiui. Visa drėgmė tokiu atveju turės pasišalinti per vedinimo sistemą arba atvertus langus, bet ji nesikaups pastato konstrukcijoje ir jos negadins, leis sumažinti pelėsio tikimybę.

Sandarumas

Šiltinimo medžiagos turi būti sandariai priklijuotos, nepaliekant tarpų orui cirkuliuoti tarp šiltinimo medžiagos ir šiltinamos sienos. Taip pat kuo didesnės plokštės, mažiau sujungimų – tuo sandarumas yra užtikrintesnis. Jei šiltinimo plokštės mažesnės, būtų gerai, kad jos susijungtų specialiu liežuvėlio-griovelio sujungimu, taip sueidamos viena į kitą ir taip pat sandariai uždarančios visą plotą.

Specialus produktas

Šiltinimo medžiagų gamintojai, suprasdami tokių medžiagų naudą, pateikia kombinuotas šiltinimo plokštes kartu su gipso kartono apdaila. Jose kokybiškai įrengta garo izoliacija, suspausta tarp medžiagų ir taip pilnai atliekanti savo funkciją, sumažinama tikimybė jai suplyšti. Rinkdamiesi poliuretano plokštes, jūs dar labiau sutaupysite vidinės erdvės dėl šių plokščių gerų termoizoliacinių savybių. Recticel gamintojai siūlo Eurothane G produktą, specialiai skirtą šiltinimui iš vidaus.

Pavyzdys:

Prastai įrengtas gipso kartonas karkasiniame name, šiltinimas vata jau buvo nesandarus. Kad išlyginti sienas, išvengti sutrūkinėjimų apdailoje, patalpoje pakelti temperatūrą ir išvengti šalčio tiltų, buvo panaudotas 3 cm storio Eurothane G.

Recticel_Eurothane_G_PIR_siltinimo plokste